KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-03-24

Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem...

W miniony weekend na niestrzeżonym przejeździe w Szczytnikach Czerniejewskich w gminie Czerniejewo doszło do zdarzenia z udziałem pociągu i ciągnika rolniczego z przyczepą.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący ciągnikiem rolniczym marki Zetor z podpiętą przyczepą, jadąc w kierunku Czeluścina, na oznakowanym niestrzeżonym przejeździe kolejowym, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pociągiem towarowym. Kierujący ciągnikiem rolniczym, aby uniknąć zderzenia z pociągiem skręcił w prawo na torowisko, którym przejechał około 240 metrów, po czym zjechał do rowu. Na przyczepę, która pozostała na torowisku najechał pociąg osobowy relacji Gniezno – Jarocin - informuje KPP Gniezno.

Kierujący wraz z pasażerem ciągnika zdążyli opuścić pojazd. Wskutek uderzenia przyczepa została oderwana od ciągnika, po czym uderzyła w słup trakcyjny. Części przyczepy zostały porozrzucane na całej szerokości torowiska.

Jak informują funkcjonariusze policji, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca ciągnika może teraz usłyszeć zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Źródło, fot. KPP Gniezno

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione