KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-03-12

Minister Ardanowski: w Polsce nie zabraknie żywności

Minister Ardanowski zapytany o masowe wykupowanie produktów spożywczych przez Polaków, zapewnił że w naszym kraju nie zabraknie podstawowych produktów żywnościowych.

Jak informują dziennikarze radia RMF24.pl za Polską Agencją Prasową, minister Ardanowski zapewnił, że "Polska produkuje żywność ponad swoje potrzeby, podstawowych produktów takich jak, mąka, mięso, mleko, jaja nie zabraknie". 

Wykup żywności w sytuacji jakiegoś zagrożenia ma miejsce w każdym kraju. Ludzie nie wiedzą, jak się zachowa się rynek, czy sklepy będą działać i jak długo trzeba będzie ograniczać zakupy. Gołe półki zdarzają się też w supermarketach w Berlinie, gdzie wykupiono wszystko - zaznaczył minister.

Ludzie w Polsce z obawy przed koronawirusem też kupują żywności, przede wszystkim to, co się nie psuje, ale - jak mówił - to jest chwilowe. Kanały zaopatrzenia są takie, że brakujące produkty zostaną dowiezione do sklepów, bo produkcja żywności w Polsce jest na wysokim poziomie i są zapasy, więc nie spodziewam się dramatycznych sytuacji  - przekonywał Ardanowski.

Zdaniem ministra nie należy popadać w przesadę. Choroba związana z koronawirusem minie i co wtedy? Będziemy wyrzucać żywność, którą nakupowaliśmy bez opamiętania  - pytał.

źródło: 1

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione