KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-03-04

Skandaliczne odkrycie - zagłodzone zwierzęta w gospodarstwie

Sąsiedzi poprosili policję o interwencję w gospodarstwie w gminie Wielbark w woj. warmińsko-mazurskim. Jest wniosek o odebranie części zwierząt. 

W prowadzonym przez 43-latka gospodarstwie rolnym w gminie Wielbark hodowane były min. krowy, konie i owce. W ocenia lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał na to, że były one znacznie zaniedbane. 

Niepokojąca informacja od mieszkańców gminy Wielbark wpłynęła do ich dzielnicowego. Funkcjonariusz celem sprawdzenia przekazanej wiadomości, udał się pod wskazany adres - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Policjant ustalił, że w prowadzonym przez 43-latka gospodarstwie rolnym hodowane były krowy, cielaki, konie i owce. Większość zwierząt była znaczenie zaniedbana. W ocenie lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał na to, że były one wygłodzone, wychudzone i znacznie zaniedbane.

Powiatowy Lekarz Weterynarii skierował już wniosek do przedstawiciela Urzędu Gminy w Wielbarku, o odebranie gospodarzowi części zwierząt hodowlanych. Za znęcanie się nad zwierzęciem ustawa o ochronie nie zwierzą/t przewiduję karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione