KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-03-01

Jechał pojazdem własnej konstrukcji na podwójnym gazie...

Policjanci pełniący służbę w rejonie Sulechowa zatrzymali ostatnio mężczyznę, który nie tylko miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania, a dodatkowo prowadził pojazd własnej konstrukcji. Teraz będzie musiał wytłumaczyć się z tego w sądzie.

Jak informują funkcjonariusze policji, mieszkaniec gminy Sulechów, nie dość, że miał w organizmie 2,75 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi,to jeszcze „skonstruował” sobie pojazd, który nie miał prawa poruszać się po drodze publicznej, bo nie był nigdy dopuszczony do ruchu i nie przechodził wymaganych badań technicznych.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. którzy pełnili służbę w gminie Sulechów. Kiedy policjanci zauważyli na drodze publicznej ten dziwny „pojazd” bez tablic rejestracyjnych, postanowili go sprawdzić. Okazało się, że nie jest to ani ciągnik, ani samochód, a samodzielna konstrukcja 37-latka. Mężczyzna poza tym miał w organizmie prawie 3 promile.

Teraz pomysłowy "konstruktor" odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu. Sprawa kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień zakończy się w sądzie, do którego wniosek o ukaranie kierują policjanci.

Źródło, for. Lubuska Policja

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione