KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-02-21

Rolnicy poszkodowani przez Grupę "Ziarno" mogą zgłaszać się do prokuratury

Toruńscy śledczy apelują do potencjalnych oszukanych przez Grupę Producentów Rolnych „Ziarno” z Cichoradza o zgłaszanie się do prokuratury. Sprawa dotyczy rolników którzy oddali zboże do skupu, ale nie otrzymali za nie pieniędzy. Straty mogą wynieść ponad 20 milionów złotych. 

Rolnicy oddali zboże do skupu, ale większość z nich pieniędzy nie dostała. Jesienią okazało się, że Grupa „Ziarno” z Cichoradza ma problemy finansowe. Nie wiadomo też, co stało się z ziarnem, które przekazali rolnicy. Gospodarze poinformowali o tym fakcie lokalne władze i Izbę Rolniczą. Wspólnie skierowano wniosek do Prokuratury, a  ta wszczęła śledztwo w kierunku oszustwa. 

Mając na uwadze konieczność ustalenia wszystkich istotnych okoliczności niezbędnych do wyjaśnienia w śledztwie informuję, że pokrzywdzeni mogą - z własnej inicjatywy nadsyłać na adres Prokuratury Okręgowej w Toruniu (ul. Grudziądzka 45, 87-100 Toruń) lub składać w biurze podawczym z każdorazowym powołaniem na sygnaturę sprawy (PO I Ds 8.2020) pisemne  zawiadomienia o popełnionych na ich szkodę czynach zabronionych wraz z danymi teleadresowymi i ewentualnymi załącznikami w postaci dokumentów potwierdzających wysokość zobowiązań – apeluje Prokuratura w Toruniu. 

Według szacunków poszkodowanych ma być około 800 rolników. 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione