KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
2020-02-13

Plotka o koronawirusie obniżyła ceny drobiu!

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz informuje, że pod koniec ubiegłego tygodnia gwałtownie spadł popyt na drób w Indiach. Ceny w ciągu dwóch dni zostały obniżone o 10 procent! Powodem tej sytuacji są plotki rozpowszechniane w mediach społecznościowych, które dotyczą koronawirusa.

Według doniesień przekazywanych sobie przez indyjskich internautów, koronawirus jest pierwotnie ptasim wirusem, który rozprzestrzenia się wśród ludzi przez kontakt z drobiem żywym, mięsem drobiowym oraz jajami. Indyjski przemysł drobiarski oraz organizacje zrzeszające producentów podejrzewają, że te plotki biorą się z prostego skojarzenia wirusa grypy ptaków HPAI z  koronawirusami. W związku z tym, branża usiłuje się bronić tłumacząc, że to dwa różne wirusy, które nie mają ze sobą nic wspólnego.

Jak dotąd jednak wysiłki drobiarzy nie przyniosły sukcesu. Niektóre organizacje  postanowiły poprosić o pomoc administrację rządową. Na razie nie otrzymano jeszcze w tej sprawie  jakiejkolwiek odpowiedzi. Pytanie, czy inne kraje pójdą tym tropem? - czytamy w komunikacie KIPDiP.

Źródło: KIPDiP

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione