KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-02-11

Pszczelarz oskarżony za użądlenie pszczoły

W Jędrzychowie k. Zielonej Góry pszczelarz został oskarżony o to, że jedna z jego pszczół użądliła dziecko. 

Jak informują dziennikarze programu Agrobiznes TVP, skarżący chcą odszkodowania i likwidacji pasieki. Zdaniem właściciela uli to absurd. 

Pan Znigniew ma na swojej posesji 10 uli. Jeszcze kilka lat temu nie stanowiło to żadnego problemu, W maju ubiegłego roku do drzwi pszczelarza zapukali sąsiedzi, którzy przynieśli martwą pszczołę i stwierdzili, że to pszczoła Pana Zbigniewa, która użądliła ich dziecko. Jednocześnie zażądali odszkodowania w wysokości 2 000 zł i likwidacji pasieki. 

Pan Zbigniew został najpierw przesłuchany przez policję, po czym sprawę skierowano do sądu. Sąd wydał wyrok, w którym stwierdził, że Pan Zbigniew nie zachował należytej ostrożności przy umiejscowianiu uli. 

Według obowiązujących przepisów ule muszą stać conajmniej 10 metrów od granicy sąsiedniej działki. Na ten zapis powołują się sąsiedzi Pana Zbigniewa. Problem w tym, że nie są oni jego bezpośrednimi sąsiadami, bo mieszkają 150 metrów dalej. 

Obecnie trwa postępowanie odwoławcze. Jak ustaliliśmy, kolejna rozprawa w sprawie pszczół Pana Zbigniewa odbędzie się 13 marca. Jakie będzie rozstrzygnięcie?

Do sprawy będziemy wracać. 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione