KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-02-08

Wiosnę zacznijmy od odchwaszczania

Jak poinformował Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, sytuacja ozimin jest całkiem niezła.

Równie dobrze jak oziminy zimę znoszą... chwasty. Dlatego IOP-PIB namawia, by wiosenne prace polowe rozpocząć od odchwaszczania.

Długa, ciepła i wilgotna jesień oraz zima sprawiły, że wegetacja roślin przebiega nieustannie. Dotyczy to szczególnie chwastów, które do wzrostu wymagają niższych temperatur niż gatunki uprawne - informuje Instytut Ochrony Roślin w wydanym w dniu 5 lutego komunikacie. - Wiele ozimin jest silnie zachwaszczonych, a chwasty osiągnęły fazy rozwojowe, które utrudnią ich zwalczanie, dlatego wiosną z zabiegiem nie należy zwlekać.


Choć na najbliższe dni w kilku regionach Polski zapowiadana jest mroźna pogoda, nie powinno to znacząco wpłynąć na stan ozimin, gdyż w już na początku przyszłego tygodnia ma nastąpić kolejne znaczne ocieplenie. 
Wielu rolników sygnalizuje, że oziminy już są głodne, ale nie ma jeszcze oficjalnej decyzji co do tego,  od kiedy będzie można stosować nawozy azotowe, choć oficjalnie minister rolnictwa wystąpił o zgodę o przesunięcie terminu na 15 lutego.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione