KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2020-01-17

Polagra Premiery – relacja z ceremonii otwarcia i wręczenia nagród

Rozpoczęły się Targi Polagra Premiery 2020, które trwają od piątku 17 stycznia do niedzieli 19 stycznia. To wyjątkowa impreza branży agro, podczas której możemy podziwiać nowości wśród maszyn i urządzeń rolniczych.

Wystawa odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy przygotowali bogatą ekspozycję maszyn i urządzeń rolniczych. Światowe premiery i nowinki technologiczne z branży agro to nie lada gratka dla zwiedzających. Poza tym uczestnicy mogą wziąć udział w ciekawych prelekcjach, m.in. w Forum Rzepakowym czy Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy.

Z kolei Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała szkolenie pt. „Nowe funkcjonalności portalu IRZ Plus”. Przez cały czas trwania Targów będzie funkcjonowała strefa IRZplus, ze stanowiskami komputerowymi, które pozwolą na przeszkolenie kilkuset osób z praktycznej obsługi portalu.  

Pierwszy dzień targów zainaugurowano uroczystą ceremonią, w której wziął udział podsekretarz stanu Ryszard Kamiński.

Na szczególną uwagę zasługują również laureaci nagrody ZŁOTY MEDAL MTP, którzy podczas inauguracji Targów otrzymali swoje nagrody.

W  kategorii „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa” przyznanych zostało 20 nagród:
    1. Agrirepel Wrap – folia do owijania bel – zgłaszający i producent HATHOR Sp. z o.o 
    2. Czterogąsienicowy ciągnik rolniczy John Deere 8RX 410 – zgłaszający JOHN DEERE POLSKA Sp. z o.o
    3. DATA CONNECT – interfejs umożliwiający  wymianę danych o położeniu, statusie, prędkości jazdy oraz poziomie paliwa wielu marek ciągników i maszyn – zgłaszający i producent 365FarmNet KGaA mbH & Co KG 
    4. eAgronom – program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem,  zgłaszający eAGRONOM Sp. z o.o.
    5. Innowacyjny zdalny system monitorowania pracy rozdrabniacza polowego KUHN CONNECTED SHREDDER - zgłaszający KUHN-MASZYNY ROLNICZE Sp. z o.o , producent NOBILI S.p.A. 
    6. Kombajn zbożowy CLAAS LEXION 6000 / 5000 – zgłaszający CLAAS Polska Sp. z o.o. 
    7. Ładowarka teleskopowa Manitou MLT 420 – zgłaszający Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne AGROMIX Sp. z o.o., producent Manitou Group, 
    8. Maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100 – zgłaszający i producent USARYA POLSKA Sp. z o.o.
    9. Matrix 430VF – zgłaszajacy TEEJET POLAND Sp. z o.o., producent  TEEJET TECHNOLOGIES – Dania
    10. Moduł serwisu SatAgro wspierający precyzyjne badanie gleb oraz nawożenie na podstawie zasobności i zdjęć satelitarnych – zgłaszający i producent SatAgro Sp. z o.o.
    11. Mzuri Pro-Til – technologia uprawy pasowej – zgłaszający AGRO-LAND Marek Różniak, producent  MZURI-AGRO Sp. z o.o. Sp.k. 
    12.  Opryskiwacz zawieszany Hardi Mega – zgłaszający HARDI GmbH 
    13. Prasa zwijająca Krone VariPack – zgłaszający Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne AGROMIX Sp. z o.o., producent Bernard Krone Holding SE & Co. KG
    14. Teledetekcyjny system wspomagania hodowli roślin i doświadczalnictwa polowego 
– zgłaszający i producent AGROCOM POLSKA Jerzy Koronczok 
    15. UNIA HERON 50 27 - Opryskiwacz przyczepiany – zgłaszający i producent UNIA Sp. z o.o. 
    16. UNIFORM Agri  - oprogramowanie do zarządzania stadem bydła mlecznego – zgłaszający KST Konsulting Sp. z o.o., producent UNIFORM Agri 
    17. Wielofunkcyjna ładowarka przegubowa AVANT 860i – zgłaszający: Serafin P.U.H. Andrzej Serafin Przybysławice, producent Avant Tecno Oy Finlandia
    18. Wóz paszowy ALIMAMIX EVOLUTION PRO  - zgłaszający i producent Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe A-LIMA-BIS Sp. z o.o.
    19. Zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem pneumatycznym Namyslo FLYY – zgłaszający NAMYSLO Damian Namysło
    20. Zmiennokomorowa Prasa Zwijająca VB serii 7100 – zgłaszający KUHN-MASZYNY ROLNICZE Sp. z o.o. , producent KUHN-GELDROP B.V. – producent

W  kategorii „Rośliny uprawne” przyznanych zostało 17 nagród:
    1. Bób BIZON – zgłaszający i producent PLANTICO - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.
    2. Cebula SOPLICA – zgłaszający i producent SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze 
Sp. z o.o.
    3. Elitarna pszenica ozima MOSCHUS - IGP Polska Sp. z o.o. Sp. K.
    4. Gorczyca biała GRACJA -  zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
    5. Jęczmień jary AVATAR - zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
    6. Kukurydza SM KURANT – zgłaszający i producent Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. 
Grupa IHAR
    7. Łubin wąskolistny SWING - zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
    8. Łubin żołty GOLDENEYE - zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
    9. MHR FAJTER – zgłaszający i producent Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. 
    10. Pszenica jara JARLANKA - zgłaszający i producent Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. 
Grupa IHAR 
    11. Pszenica jara MHR JUTRZENKA - zgłaszający i producent Małopolska Hodowla Roślin 
Sp. z o.o.
    12. Pszenica ozima EUFORIA – zgłaszający i producent HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR
    13. Pszenica ozima COMANDOR – zgłaszający i producent DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. 
w Choryni
    14. Pszenica ozima VENECJA - zgłaszający i producent HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR
    15.  Pszenżyto jare MAMUT – zgłaszający i producent DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. 
w Choryni
    16. Pszenżyto ozime BELCANTO – zgłaszający i producent DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. 
w Choryni
    17. Rzepak ozimy GEMINI – zgłaszający i producent HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione