KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-12-12

Uczniowie szkół rolniczych wspólnie z ministrem udekorowali choinkę

Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie razem z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim i sekretarzem stanu Szymonem Giżyńskim tradycyjne, jak co roku dekorowali bożonarodzeniowe drzewko. 

Zawieszone na choince bombki wykonane zostały przez uczniów z 53 szkól rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zawód rolnika jest coraz trudniejszy i to nawet nie ze względu na najnowocześniejsze technologie czy technikę, ale przede wszystkim ze względu na konieczność zrozumienia współczesnego świata, związków i relacji zachodzących na rynkach – podkreślił minister Ardanowski zwracając się do młodzieży. - Szkoły, w tym szkoły rolnicze powinny przygotowywać do tego, jak sobie radzić w szybko zmieniającym się świecie, ze zmianami klimatycznymi, zachowaniem środowiska naturalnego i jakości gleby – dodał szef resortu rolnictwa.

Minister zwrócił uwagę na potrzebę współpracy i utrzymywania kontaktu szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z resortem.

Symbolem tych więzi jest właśnie ta choinka, którą dziś przystrajamy bombkami – powiedział minister. Musimy też pamiętać, że od tego jaka będzie jakość kształcenia zależy przyszłość całego, naszego rolnictwa – dodał.

Szef resortu rolnictwa złożył uczniom życzenia świąteczne i noworoczne.

 Serdecznie życzę, abyście wykonując w przyszłości zawód rolnika cieszyli powszechnym uznaniem i zrozumieniem ze strony społeczeństwa, że wytwarzacie to co wszystkim jest niezbędne do życia. Dobrze by było, aby społeczeństwo zrozumiało, że dzięki rolnikom nie tylko ma żywność, ale że rolnicy dbają o środowisko, otaczającą przyrodę, o wodę, o glebę, o bioróżnorodność, czyli o te wszystkie sprawy tak ważne dla całego środowiska – powiedział minister.

Źródło: MRiRW

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione