KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-12-05

Armagedon na rynku wieprzowiny - Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP komentuje

Na rynku wieprzowiny obserwujemy coraz wyższe - a nawet rekordowe - ceny. Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP alarmuje, że za taką sytuacją nie nadążają sieci handlowe, przez co przetwórcy branży mięsnej nie mają łatwo w trudnym, przedświątecznym okresie.

To co dzieje się na rynku wieprzowiny przypomina prawdziwy armagedon - czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP. - Od czasu wykrycia ASFu w Chinach ceny wieprzowiny w Europie i Polsce wzrosły o 100%, a wiele elementów nawet o 200%.  Jako SRWRP, wiedząc na jakich marżach pracuj  przetwórcy w branży mięsnej, widzimy ogromne zagrożeniem w najbliższym czasie, w tym tak ważnym dla wszystkich Polaków okresie świątecznym. 

Stowarzyszenie wylicza zagrożenia - "pierwsze to permanentne braki surowca na rynku, drugie to astronomiczne najwyższe w historii ceny wieprzowiny i niestety idący za tym brak zrozumienia w sieciach handlowych o konieczności zmian cen w tak dramatycznym momencie. Dodając do tego brak rąk do pracy, kilkudziesięciu procentowy wzrost cen za wszystkie nośniki energii oraz wody nie dziwi bardzo trudna sytuacja na rynku przetwórczym - zauważają członkowie SRWRP.

Na dzisiaj sklepy, hurtownie oraz wszystkie sieci handlowe nie akceptują wzrostu cen co spowoduje brak towarów na przedświątecznych półkach lub co przewidujemy zalanie Polski produktami zagranicznymi - czytamy w komunikacie. 

Ważne jest teraz szybkie porozumienie handlowców z przetwórcami do czasu znormalizowania się rynku chińskiego

Jeżeli pilnie tego nie uczynimy dramatyczna sytuacja na rynku wieprzowiny zamieni się w długotrwały kryzys, a może nawet w upadek branży mięsnej w Polsce - alarmuje Stowarzyszenie.

Źródło: SRWRP

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione