KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-11-18

Wysokość składki powiązana z dochodem gospodarstwa?

Czy będą zmiany w KRUS? O takiej możliwości mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną prezes Kasy Aleksandra Hadzik. Prezes chciałaby, żeby wysokość rolniczej składki powiązana była z dochodem gospodarstwa.

Czy dojdzie do zmian w rolniczych ubezpieczeniach emerytalnych? Na razie nic na to nie wskazuje, ale prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik sugeruje w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, że pewne zmiany byłyby wskazane.

Chodzi o powiązanie wysokości składki z dochodem gospodarstwa. Prezes na pytanie dziennikarza "GDP" odpowiada, że jest to pomysł racjonalny i warto się nad nim zastanowić, a systemowi trzeba się przyjrzeć jako całości. Według prezes wymaga to "nowatorskiego podejścia do oceny możliwości ekonomicznych polskich rolników".

Aleksandra Hadzik w rozmowie wskazuje, że rolnicy są grupą, która powinna mieć odrębny system emerytalny. Mówi również o tym, że rolników nie należy traktować jak zwykłego pracownika. Prezes Kasy odnosi się w ten sposób do specyfiki pracy w rolnictwie, która uzależniona jest od wielu czynników zewnętrzych, niezależnych od rolnika.

Rozmowę z prezes Aleksandrą Hadzik można przeczytać w Dzienniku Gazecie Prawnej.

źródło:

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione