KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-11-13

Chcą odszkodowań za szkody wyrządzone przez wilki

Dolnośląska Izba Rolnicza chce zmian w Ustawie o ochronie przyrody. Chodzi o możliwość uzyskania odszkodowań za szkody wyrządzane przez wilki.

Dolnośląska Izba Rolnicza chce zmian w Ustawie o ochronie przyrody. Chodzi o możliwość uzyskania odszkodowań za szkody wyrządzane przez wilki.

- Wnioskujemy, aby usunąć art. 126 ust. 6 pkt. 3d ustawy o ochronie przyrody mówiący, że ,,odszkodowanie nie przysługuje za szkody wyrządzone przez wilki, niedźwiedzie lub rysie w pogłowiu zwierząt gospodarskich pozostawionych, w okresie od zachodu do wschodu słońca, bez bezpośredniej opieki" - informuje Leszek Grala, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej. - Wilk jest zwierzęciem objętym ścisłą ochroną. Nie domagamy się likwidacji jego populacji, tylko wprowadzenia zmian w przepisach i zniesienia wymagań ustawowych dotyczących grodzenia i bezpośredniego nadzoru nad zwierzętami przebywającymi na pastwiskach w porze nocnej.

Przedstawiciele DIR zauważają, że obecny zapis w ustawie jest tak naprawdę niemożliwy do zrealizowania. Praktycznie niemożliwy jest bowiem stały i bezpośredni nadzór nad zwierzętami hodowlanymi od zachodu do wschodu słońca z zastosowaniem systemu grodzenia pastwisk.

Pozostaje mieć nadzieję, że Ministerstwo Środowiska, bo to do niego adresowana jest propozycja zmiany ustawy, przychyli się do uwag samorządu rolniczego z Dolnego Śląska.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione