KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-11-08

Opolskie: Magazyn w ogniu. Spłonęło wszystko

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie będzie wyjaśniać przyczyny pożaru, do którego doszło w gospodarstwie w miejscowości Goła (województwo opolskie). Spłonął budynek gospodarczy, a wraz z nim ciągnik rolniczy, maszyny rolnicze, samochód, środki ochrony roślin i nawozy.

W miejscowości Goła w powiecie oleskim w województwie opolskim doszło do pożaru budynku gospodarczego na jednym z gospodarstw. W akcji gaśniczej uczestniczyło aż dziesięć zastępów straży pozarnej – strażacy z Państowej Straży Pożarnej w Olesnie oraz dziewięć jednostek ochotniczych. Budynek, który objął pożar stanowił swoisty magazyn dla gospodarstwa, były tam rózwnież zlokalizowane pomieszczenia garażowe.

Magazyn był zlokalizowanego w odległości około 10 m od budynku mieszkalnego, co stwarzało duże ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru. Z uzyskanych od właściciela budynku informacji wynikało, że w budynku oprócz ciągnika rolniczego i samochodu, znajdują się środki ochrony roślin, turystyczne butle z gazem propan butan i mieszanką gazów technicznych – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzowie Śląskim.

Strażacy zapobiegli dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, ale budynku nie udało się uratować. Spłonął doszczętnie, a wraz z nim cały dobytek, który się tam mieścił. Trwa szacowanie strat. Okoliczności wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olesnie.

Źródło: ospgorzowslaski.pl

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione