KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-11-09

Domowy pająk krzywdy nie zrobi, ale...

Wielu z nas nie tyle boi się pająków, ile ich po prostu... nie lubi. O tym, że nie ma się czego bać przekonują w mediach społecznościowych Lasy Państwowe.

Polskich pająków jednak nie trzeba się bać, żaden domowy pająk nie jest w stanie zrobić nikomu krzywdy - informują Lasy Państwowe. - Szczęki wielu z nich nie są w stanie nawet przebić skóry człowieka.

Jednakże w Polsce występują trzy gatunki pająków, których można się obawiać. Jednak bardzo trudno je spotkać, no chyba, że ktoś często odwiedza jaskinie, studzienki kanalizacyjne, piwnice czy wyloty tuneli kolejowych. Tam bowiem mieszka jeden z bardziej jadowitych pająków - sieciarz jaskiniowy. Jego ukąszenie może być porównane do użądlenia szerszenia.

Naukowcy od dawna badają przyczyny arachnofobii (lęku przed pająkami). Większość z nich skłania się do twierdzenia, że bierze ona swój początek w dzieciństwie. Kiedy dziecko widzi dorosłych reagujących obrzydzeniem na pająki lub jest nimi straszone przez rodzeństwo czy rówieśników.

Jednak jeśli w naszym domu zobaczymy pająka to... jest to powód do radości.

Dlaczego?

Występowanie pająków może świadczyć o tym, że nasz dom jest wolny od chemikaliów, ponieważ są one wrażliwe na oddziaływania chemiczne - informują Lasy Państwowe.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione