KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
1 grudnia 2019

Elektryczna czy manualna? Jaka szczoteczka do zębów?

Elektryczna czy manualna? Jaka szczoteczka jest lepsza, jak ją przechowywać, jak prawidłowo myć zęby? Chcesz poznać odpowiedź? Zapraszamy do lektury artykułu!

„Analogowo” czy elektrycznie?

Choć producenci w reklamach przekonują o wyższej skuteczności szczoteczek elektrycznych, to nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Zwłaszcza w przypadku tańszych modeli. Eksperci zwracają uwagę, że zdecydowanie ważniejsza jest sama technika mycia zębów niż to czy wykorzystujemy urządzenie manualne czy elektryczne. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku szczoteczek elektrycznych, dzięki odpowiednio dobranej rotacji włosia, nie musimy do techniki przywiązywać tak dużej uwagi jak w przypadku szczoteczek manualnych. 

Zanim zaczniesz myć zęby…

W poprzednim artykule pisałam o tym, na co zwracać uwagę wybierając szczoteczkę do zębów. Jeżeli już ją kupiliśmy, warto pamiętać o tym, że każdą nową szczoteczkę przed pierwszym użyciem powinno się sparzyć wrzątkiem. Pozwoli to na wyeliminowanie zanieczyszczeń i bakterii. 

Dlaczego prawidłowe mycie zębów jest takie ważne?

Prawidłowe mycie zębów pozwala nie tylko zachować je w dobrej kondycji (i sprawić, że wizyty u dentysty będą mniej bolesne!), ale jest także istotnym elementem profilaktyki chorób takich jak np. paradontoza, która dotyka blisko 70% Polaków! 

Przechowywanie i wymiana szczoteczki

Gdy skończymy mycie zębów, szczoteczka powinna być starannie opłukana. Najlepiej przechowywać ją w kubku i umieszczać włosiem do góry. Szczoteczki wymieniane powinny być co 2-3 miesiące, ale nie jest to regułą – wszystko zależy od tego z jaką intensywnością myjemy zęby. 

A może szczoteczka bambusowa?

By nie produkować dużej ilości plastikowych odpadów - śmieci, warto pomyśleć o zakupie szczoteczki, np. wykonanej z bambusowego drewna, z naturalnym włosem. To droższy zakup, ale dużo bardziej przyjazny dla środowiska i w duchu #zerowaste. Wiele sklepów ma takie szczoteczki w swojej ofercie więc dotarcie do takiego produktu nie jest trudne. Warto poszukać.

 

kontakt1.jpg
Magdalena Przybylak-Zdanowicz

Dziennikarka i współautorka poradników zielarskich, kosmetycznych (z serii "ABC Kosmetyki Naturalnej") i kulinarnych. Miłośniczka gotowania, kuchni francuskiej, kosmetyki naturalnej i powrotu do źródeł.

Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione