KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-10-31

Rusza akcja "Znicz" 2019 – zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Rusza zakrojona na szeroką skalę policyjna akcja "Znicz". Od dziś przez najbliższe trzy dni odbywać się będą wzmożone patrole policji na polskich drogach i w okolicach cmentarzy. Policjanci będą sprawdzać m.in. stan techniczny pojazdów, prędkość na drodze i trzeźwość kierujących. Uważajmy nie tylko na drodze, ale również w autobusach komunikacji miejskiej.

Jak co roku, przed uroczystością Wszystkich Świętych, na polskich drogach rozpoczyna się policyjna akcja Znicz. W tym roku potrwa trzy dni – od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada.

Bezpieczeństwa na naszych drogach i bezpośrednich okolicach cmentarzy pilnować będzie policja. Wzmożone patrole w tym okresie nie są niczym nowym. Policja po raz kolejny będzie zwracać szczególną uwagę na bezpieczny sposób przewożenia dzieci, prędkość na drodze i trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze sprawdzać też będą stan techniczny pojazdów.

Policja apeluje w tym czasie także do pieszych. Przy szybko zapadającym zmroku wskazane jest noszenie elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym. Mimo że porządku pilnować będą policjanci, uważajmy także na bezpieczeństwo osobiste. W tym okresie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, czy w autobusach komunikacji miejskiej.

W tym newraligicznym okresie chętniej odwiedzamy groby naszych bliskich, które są oddalone od miejsca zamieszkania w związku z tym pamiętajmy także o zabezpieczeniu domostw.

By te dni zadumy i pamięci o bliskich przebiegły spokojnie, apelujemy o wzmożoną czujność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione