KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-10-30

Popyt na rynku azjatyckim utrzymuje wysoką cenę tuczników w UE

Choć jesień przyzwyczaiła nas do spadków notowań cen tuczników, to tegoroczna jest zupełnie inna. Stabilizacja trwa - w wielu krajach cena pozostała na niezmienionym poziomie.

Okres jesienny przyzwyczaił nas do spadkowych notowań cen tuczników. W tym roku nie widać jednak takiej tendencji. To coraz silniejszy popyt ze strony Chin powoduje, że ceny pozostają na niezmienionym, wysokim, poziomie. Ceny tuczników w Holandii nie zmieniły się od dziesięciu tygodni. Od ośmiu zmian nie ma w Niemczech i Austrii. Za nasza zachodnią granicą wciąż utrzymuje się cena na poziomie 1,85 €/kg (wbc).

Rynek niemiecki jest zrównoważony. Zwiększona podaż żywca jest zagospodarowana przez zakłady ubojowe bez większych problemów. Ze względu na nadchodzący dzień świąteczny, który zmniejszy liczbę dni ubojowych, może pojawić niewielka presja na cenę tuczników w nadchodzących tygodniach - informuje KZP-PTCh.

W górę idą ceny w Danii. Wzrost powodują tam duże zamówienia eksportowe. W ostatnim tygodniu ceny wzorsły o 2,7 centów za kilogram (wbc). Spadkowy trend panuje tylko w Hiszpanii i Francji. W ostatnim tygodniu ceny spadły tam o 0,6 centa w porównaniu z ubiegłym tygodniem.

 

Źródło: KZP-PTCh

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione