KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-10-23

Bieszczady: wataha wilków zagryzła konia

Do ataku wilków doszło w Krzywem w gminie Cisna, na Podkarpaciu. Wataha drapieżników w dzień, tuż przy zabudowaniach zagryzła konia. Okoliczni mieszkańcy nie są przeciwni ochronie wilków, ale, jak twierdzą, jest ich coraz więcej.

Krzywe to bieszczadzka osada turystyczna składająca się z kilkunastu pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych. Miejsce, w którym wilki około godziny 17:00 zaatakowały konia, położone jest w centrum miejscowości.

Szkody wyrządzone przez drapieżniki wycenili pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, od ręki przyznali właścicielowi stadniny prawo do odszkodowania za utratę zwierzęcia hodowlanego.

W miejscu, w którym wilki zaatakowały konia zainstalowano dwie fotopułapki w celu zidentyfikowania osobników jednak drapieżniki nie wróciły.

W związku z tym atakiem pojawiają się pytania o liczbeność populacji wilka na tym terenie i ewentualny odstrzał. Odstrzał to jednak bardzo złożony i trudny temat. Wilk jest gatunkiem wpisanym do czerwonej księgi zwierząt, w Polsce pod ścisłą ochroną, a uciążliwości spowodowane przez wilki czy też obawa przed dużymi drapieżnikami nie wystarczą, żeby zezwolić na ich odstrzał. 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione