KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-10-18

Dziś Światowy Dzień Owoców i Warzyw - świętuj każdego dnia!

18 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Wspomniane święto jest doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć o roli warzyw i owoców w naszej diecie. Włączmy je do swojego codziennego menu i świętujmy każdego dnia.

Światowy Dzień Owoców i Warzyw – słyszeliście o nim? Na całym świecie obchodzony jest 18 października. Na co dzień zwykle jesteśmy zabiegani i nie poświęcamy należytej uwagi temu, co jemy. To błąd. Dlatego dziś, przy okazji tego nietypowego święta, należy zastanowić się nad naszymi codzinnymi posiłkami i tym, ile w nich jest warzyw i owoców.

Warzywa i owoce powinny być nieodłącznym składnikiem codziennej zbilansowej diety. Możemy je jeść w wielu formach – na surowo, gotowane, w formie soków, przetworów. Korzyści z ich spożywania są ogromne.

Są bogate w wartości odżywcze, to podstawowe źródło witamin i składników mineralnych. Wzmacniają funckjonowanie organizmu. Mogą pomóc w zapobieganiu wielu chorobom. Owoce i warzywa nie dostarczają wielu kalorii, dlatego możemy spożywać je bez obaw.

Światowy Dzień Owoców i Warzyw świętujmy przez cały rok. Dołączmy je do naszej diety, uwzględniajmy sezonowość i sięgajmy po nie każdego dnia.

Wiele świetnych pomysłów na codzienne posiłki z owocami i warzywami znajdziesz na naszym portalu! Zachęcamy do wypróbowania przepisów, a także dzielenia się swoimi pomysłami na zdrowe i smaczne przekąski owocowo-warzywne.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione