KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-10-17

Czy termin naboru wniosków suszowych zostanie wydłużony?

Termin naboru wniosków suszowych może zostać wydłużony? Informację o takiej możliwości podał podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi podsekretarz stanu w MRiRW Rafał Romanowski.

We wtorek 15 października odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego tematem przewodnim była susza. Informację na temat działań podjętych przez rząd przedstawiał podsekretarz stanu w MRiRW Rafał Romanowski.

Rolnicy od 3 do 31 października mają czas na składanie wniosków o pomoc suszową. Wielu rolników już to zrobiło, a na ich konta wpłynęły pieniądze. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wypłaciła już ponad 180 milionów złotych.

Obecni na posiedzeniu komisji przedstawiciele izb rolniczych zwrócili jednak uwagę, że wiele komisji szacujących straty nie skończyło swoich prac, a tym samym rolnicy nie mogą się ubiegać o pomoc. Graniczna data składania wniosków, czyli 31 października wydaje się być zbyt wczesnym terminem .

Izby mają sygnały od rolników, że protokoły podlegają dość długiemu procesowi weryfikacji w Urzędach Wojewódzkich, co wydłuża całą procedurę ubiegania się rolników o pomoc finansową, a to oznacza, że ustalony termin naboru wniosków może być zbyt krótki – informowali obecni podczas posiedzenia członkowie KRIR.

Jak się okazuje wydłużenie terminu składania wniosków jest brane pod uwagę przez ministerstwo, a mówił o tym, w odpowiedzi na kwestię o przeciągających się procedurach, wiceminister Romanowski.

Oficjalnej informacji na razie nie ma, ale rolnicy liczą, że ta pojawi się jak najszybciej, by wszyscy mogli skorzystać z tak potrzebnej pomocy.

Źródło: KRIR

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione