KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-10-13

Jabłka: są droższe, ale jest ich mniej niż przed rokiem

Tegoroczne zbiory owoców z drzew szacowane są na niespełna 3,5 mln ton z tego jabłek na 3 mln. To 25 procent mniej niż w wyjątkowo urodzajnym poprzednim sezonie.

Tegoroczne zbiory owoców z drzew szacowane są na niespełna 3,5 mln ton z tego jabłek na 3 mln. To 25 procent mniej niż w wyjątkowo urodzajnym poprzednim sezonie.

Mimo że to pełnia zbiorów i towaru powinno być pod dostatkiem, już widać, że jabłek przemysłowych brakuje, a ich ceny ruszyły w górę. Wiele firm liczyło, że skupi więcej i teraz szuka towarów. Chociaż sadownicy nie nastawiają produkcji na jabłka przemysłowe tylko na deserowe, to ich cena zawsze świadczy o aktualnej sytuacji na rynku.

W punktach skupu stawki sięgnęły już 50 groszy za kilogram, owoce dowiezione do zakładu kosztują blisko 60 groszy. To o kilka groszy więcej niż przed tygodniem i aż trzy razy więcej niż przed rokiem.

Poprzedni rok był nie tylko rekordowy pod względem wielkich zbiorów, ale też rekordowo niskich cen, co widać na przestrzeni ostatnich lat. Teraz cena jabłek deserowych wynosi ok. 1,5 zł/kg i jest szansa na wzrosty, ale na średnią całoroczną wpływ będą miały także niskie ceny z poczatku roku.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione