KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-10-08

Ceny tuczników wciąż wysokie

Statystycznie, o tej porze roku, ceny świń rzeźnych zwykle notowały spadki. Teraz sytuacja jest inna. Ceny tuczników w Unii Europejskiej utrzymują się na wysokim poziomie już od kilku tygodniu.

Jedynie w Danii i Hiszpanii notowano różnicę w cenach skupu tuczników w stosunku do notowań sprzed tygodnia. W Danii ceny wzrosły o 2 centy, w Hiszpanii nastąpił spadek cen o 1 cent.

W notowaniu VEZG, cena w Niemczech ponownie została utrzymana na poziomie 1,85 €/kg. A, że cena u naszych zachodnich sąsiadów bez zmian, to i w krajowych zakładach również nie odnotowano większych wahań.

Wysoka cena to wciąż efekt spadku produkcji tuczników w krajach Wspólnoty, a także zwiększenie eksportu do Chin, które zmagają się z afrykańskim pomorem świń. Niektórzy obserwatorzy rynku uważają, że rosnący eksport może ograniczyć podaż wieprzowiny w krajach unijnych, co z kolei będzie oddziaływać na dalszy wzrost cen skupu. Chiny, aby uniknąć wzrostu inflacji, są skazane bowiem na import wieprzowiny z Europy, USA i Brazylii.

Źródło: KZP-PTCh

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione