KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-09-20

Rzepak wciąż w górę - jakie ceny?

Kolejny tydzień, kolejne wzrosty na giełdzie. Notowania rzepaku na światowych parkietach pną się w górę już niemal miesiąc. Ostatnie podwyżki, zdaniem ekspertów, to efekt drożejącej gwałtownie ropy i olejów.

Tona rzepaku w Paryżu, tylko w ciągu jednego dnia, zdrożała o ponad 4 euro (teraz 388 euro, rok temu 368). W zeszłym roku była wyceniania o 20 euro niżej. To niezbyt dobra perspektywa dla poszczególnych rynków, gdzie rzepaku produkuje się sporo. Zwłaszcza we wrześniu tak duże wzrosty nie są w stanie przełożyć się na krajowe ceny.

Nie są, bo magazyny i zakłady tłuszczowe na początku miesiąca dokończyły główne transakcje i są przepełnione nasionami. Praktycznie nikt rzepaku nie chce teraz kupować, a jeśli pojawiają się oferty zakupu to są to transakcje przewidziane na listopad.

Producentom pozostaje przechowywanie, ale nie wszytskich na to stać. Codziennie na giełdach pojawiają się kolejne oferty sprzedaży, a rozbieżności pomiędzy oczekiwaniami obu stron handlu są spore. Pozycje sprzedaży zaczynają się rozpoczynają się od 1620 złotych, to o czterdzieści złotych wyżej od tego co oferują kupujący.  

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione