KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-09-17

Zbilansowany rynek tuczników w Europie

Kraje Unii Europejskiej wykazują się stabilizacją cen na rynku tuczników. Wyjątek stanowi Francja, gdzie cena skupu, w porównaniu do ubiegłego tygodnia, wzrosła o 5 centów. Na krajowym podwórku utrzymano ceny sprzed tygodnia.

Liczba ubijanych świń w Unii Europejskiej zaczyna stopniowo rosnąć. Ze względu na większy popyt nie ma to jednak przełożenia na zmianę cen. 

Wzrost ubojów ma sezonowy charakter, natomiast większy popyt wynika m. in. z rosnącego eksportu wieprzowiny do Chin – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producenctów Trzody Chlewnej.

Kraje Unii Europejskiej wykazują się stabilizacją cen na rynku tuczników. Jedynie we Francji ceny wzrosły. W stosunku do ubiegłego tygodnia w skupach płacą tam o 5 centów więcej. W Niemczech cena skupu tuczników w przeliczeniu na wagę bitą ciepłą została utrzymana na poziomie z poprzedniego tygodnia i wyniosła 1,85 €/kg.

W polskich skupach ceny również się nie zmieniły, a spadek krajowego pogłowia świń na koniec czerwca 2019 o -8,9% r/r oraz macior -13,3% r/r (GUS) wskazuje, że podaż żywca będzie ograniczona w nadchodzących miesiącach, a ceny powinny utrzymywać się na wysokim poziomie – informuje KZP-PTCh.

Źródło: KZP-PTCh

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione