KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-09-13

Jabłek jest mniej - a co z cenami?

Jabłek jest mniej, stąd większe szanse na wyższe ceny. Ale stawki choć wyższe niż przed rokiem, nie wszędzie zrekompensują mniejszą produkcję.

W wielu miejscach podaż jabłek jest mocno ograniczona. Rosną więc oczekiwania sadowników, rosną i ceny. Owoce przemysłowe już przekraczają 60 groszy za kilogram. W ubiegłym roku o tej porze były wyceniane na nieco ponad 20 groszy.

Jeśli chodzi o jabłka deserowe, to największym problemem wciąż są ubiegłoroczne zapasy. Trafiają one głównie do supermarketów, ale wpływają na cały rynek. Sadownicy już mówią o spadkach. Nawet najbardziej pożądane, które wystartowały z poziomu 1,80 zł/kg, w niektórych miejscach można już kupić zaledwie po 1,20 zł/kg. Kłopotliwa jest też jakość.

Przymrozki bardzo zaszkodziły jabłoniom, swoje zrobiły też grasujące przez długie upalne tygodnie owocówki. Gdzie nie było odpowiednich zabiegów, teraz są problemy.

Część sadowników decyduje się na sprzedaż jabłek prosto z drzewa, aby uniknąć strat związanych ze złą jakością przechowywanych owoców.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione