KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie

WYSZUKIWARKA

Wiesz o nieprawidłowościach? Zgłoś je!

Opublikowano 10.03.2019 r.
Główny Lekarz Weterynarii namawia, aby zgłaszać nielegalne i negatywne praktyki związane z hodowlą i przetwórstwem zwierząt. Można to zrobić całkowicie anonimowo.

Przygotowany został formularz z bezpiecznym szyfrowanym połączeniem, na którym można zgłosić nieprawidłowości, o których wiemy. Możemy tu określić, w jakim województwie wydarzył się zgłaszany fakt, oraz opisać zgłaszane przez nas zdarzenie.

Można także załączyć plik przedstawiający dokument lub zdjęcie, które pomoże w stwierdzeniu, czy doszło do nieuczciwych praktyk.

Jak zapewnia Główny Lekarz Weterynarii, usługa jest w pełni anonimowa. Formularz można znaleźć TUTAJ: https://interwencja.wetgiw.gov.pl:5443/

Pozostaje jeszcze pytanie: zgłaszać czy nie zgłaszać?

I choć każdy z nas może sobie inaczej odpowiedzieć na to pytania, to jednak my skłaniamy się do tego, by takie fakty zgłaszać. Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim nieprawidłowości w hodowli lub przetwórstwie, które zostaną wykryte za późno, szkodzą nie tylko osobom, które się tych nieprawidłowości dopuściły, ale i całej branży. Szkodzą także dobrostanowi zwierząt, a każdy hodowca wie, że im lepszy dobrostan, tym lepsze wyniki hodowli.

Z drugiej strony formularz może być wykorzystany w celu uprzykrzenia życia konkurencji, ale miejmy nadzieję, że tak się nie stanie. Warto eliminować wszelkie nieprawidłowości samemu, aby nie robili tego za nas inni w mediach.

Jeśli więc ktoś wie o nieuczciwych praktykach w hodowli lub przetwórstwie - warto zastanowić się nad zgłoszeniem takich spraw. 

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

POWIĄZANE TEMATY:lekarz weterynarii
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO