KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?
2019-02-10

Sąsiedzi z zagranicy wspierają polskich hodowców bydła

Rolnicy z Węgier, Czech i Słowacji deklarują wsparcie dla polskich hodowców bydła i obiecują niewykorzystywanie sytuacji z nielegalnym ubojem do walki o rynki zbytu. 

Na Węgrzech spotkali się rolnicy z grupy Wyszehradzkiej. Byli tam szefowie izb rolniczych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Mówiono m.in. o biopaliwach i unijnym budżecie na rolnictwo. Odniesiono się też do naszych problemów na rynku wołowiny. Ustalono, że ujawnienie faktu nielegalnego uboju krów nie będzie narzędziem do jakiegokolwiek ograniczeniu konkrecji na wspólnych rynkach. 

Afera z nielegalnym ubojem bydła bez wątpienia wywołała kryzys wizerunkowy. Jak podało polskie ministerstwo rolnictwa, zabezpieczone mięso z tej ubojni zostało przebadane i nie stwierdzono zagrożeń biologicznych. Potwierdzają to też wyniki badań w innych krajach. Słowacki Urząd Zdrowia Publicznego ogłosił, że polskie mięso nikomu nie zaszkodziło. 

Przypominamy, że w piątek zakończyły się kontrole polskich ubojni przez unijnych inspektorów. Sprawdzali oni nie tylko dokumentację, ale także system kontroli. Według zapowiedzi, raport ma zostać przedstawiony w przeciągu miesiąca. Z kolei kontrole zarządzone przez polskie ministerstwo rolnictwa nie potwierdziły wystąpienia patologii w rzeźniach, w innych miejscach kraju. 

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione
Partnerzy
  • WDR
  • Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
  • KOWR
  • MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
  • ODR Bratoszewice