KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?
2019-01-08

TOP 10 na KalendarzRolnikow.pl w 2018 r.

W minionym roku redakcja KalendarzRolnikow.pl każdego dnia czekała na Was z najnowszymi wiadomościami z branży agro, poradami oraz artykułami eksperckimi. Rozpoczęliśmy także nowy cykl filmów „Z kamerą w gospodarstwie”. Jak to w życiu bywa, były lepsze i gorsze informacje, dużo pisaliśmy, m.in. o suszy, dofinansowaniach i wnioskach czy sytuacji na polach uprawnych. Relacjonowaliśmy dla Was największe targi rolnicze w Polsce, a także odwiedzaliśmy Wasze gospodarstwa. Czas na małe podsumowanie -  zobaczcie, co najbardziej podobało się Wam na portalu KalendarzRolnikow.pl w 2018 roku.  

1. Mandat za hałas podczas prac polowych

Zakłócanie ciszy nocnej to częsty zarzut, jaki jest stawiany rolnikom, którzy do późnych godzin wykonują swoją pracę na polu… Policjanci otrzymywali rekordowo dużo zgłoszeń i nawet… karali  mandatem rolników. Ten temat wyjątkowo Was zainteresował i wywołał burzliwą dyskusję na profilu facebookowym KalendarzRolnikow.pl

Mandat za hałas podczas prac polowych?Mandat za hałas podczas prac polowych?

2. Rewolucja w orce - sterowanie sekcjami pługa

Nowości wśród maszyn rolniczych, innowacje – to właśnie interesuje współczesnego rolnika. System "Smart Plowing" to coś, co bardzo Wam się spodobało.

Rewolucja w orce - sterowanie sekcjami pługaRewolucja w orce - sterowanie sekcjami pługa

3. Martwy dzik na drzewie - FOTO

ASF to temat, który pojawiał się niemal każdego dnia 2018 r. Zdjęcie martwego dzika na drzewie wszystkich zszokowało – fejk czy prawda? Zastanawiali się nasi Czytelnicy...

Martwy dzik na drzewie!- FOTOMartwy dzik na drzewie!- FOTO

4. Wysłodki buraczane w żywieniu bydła

Jakie wysłodki w żywieniu bydła są najlepsze i jak je przygotowywać oraz przechowywać? W związku z wieloma wątpliwościami w tym zakresie, nasz ekspert przygotował dla Was artykuł, który bił rekordy odsłon.

Wysłodki buraczane w żywieniu bydłaWysłodki buraczane w żywieniu bydła

5. Ubój zwierząt w gospodarstwie. Czy łamiesz przepisy?

Temat uboju zwierząt w gospodarstwie wcale nie jest taki prosty. Jak przeprowadzić ubój na własny użytek, aby nie zostać ukaranym? To wzbudziło wasze ogromne zainteresowanie!

 

Ubój zwierząt w gospodarstwie. Czy łamiesz przepisy?Ubój zwierząt w gospodarstwie. Czy łamiesz przepisy?

6. Żywienie loch karmiących

Każdemu hodowcy i producentowi trzody zależy, żeby prosięta rodziły się silne i zdrowe – nie bez znaczenia jest zatem żywienie loch.

 

Żywienie loch karmiącychŻywienie loch karmiących

7. Dezynfekcja chlewni krok po kroku

Walka z afrykańskim pomorem świń to zdecydowanie temat numer jeden. Wielu gospodarzy dopiero teraz doceniło wagę i znaczenie dezynfekcji we własnej chlewni. Porady naszego specjalisty były jednym z najchętniej czytanych artykułów w 2018 r.

Dezynfekcja chlewni krok po krokuDezynfekcja chlewni krok po kroku

8. Rozród królików i wychów krulicząt - poradnik

Okazuje się, że wielu naszych Czytelników zajmuje się lub planuje założyć hodowlę królików. Ten artykuł powstał na Waszą prośbę i bardzo Wam się spodobał.

Rozród królików i wychów królicząt - poradnikRozród królików i wychów królicząt - poradnik

9. "Z kamerą w gospodarstwie w Ujmie Małej"

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy wyjątkowy cykl filmowy „Z kamerą w gospodarstwie”. Okazuje się, że bardzo lubicie podpatrywać, jak wyglądają gospodarstwa w Polsce, a rekordy oglądalności bił film „Z kamerą w Ujmie Małej”.

Z kamerą w gospodarstwie w Ujmie MałejZ kamerą w gospodarstwie w Ujmie Małej

10. "Moja praca w obiektywie" - wyniki konkursu fotograficznego!

Nasza redakcja w wakacje zorganizowała konkurs „Moja praca w obiektywie”. Otrzymaliśmy od Was setki zdjęć, pokazaliście nam, jak wygląda wasza codzienność, były piękne rodzinne fotografie oraz urokliwe krajobrazy polskiej wsi. Wygrało zdjęcie Pani Marzeny! Artykuł z wynikami konkursu i zdjęciami laureatów również był jednym z waszych ulubionych.

Wyniki konkursu fotograficznego!Wyniki konkursu fotograficznego!

W 2019 r. również czekamy na Was każdego dnia! Codziennie garść najnowszych informacji i artykuły naszych ekspertów. Poza tym relacje z imprez rolniczych oraz nowe filmy! 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

Bartosz Woźniak

redaktor naczelny

tel : 664 029 592

tel: 54 235 52 61

naczelny@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione
Partnerzy
  • KOWR
  • WDR
  • Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
  • ODR Bratoszewice
  • MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
-->