KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych

WYSZUKIWARKA

Rodzina 500+ przed i po 1. dzwonku

Opublikowano 12.09.2017 r.

Dla rodziców i opiekunów początek roku szkolnego to trudny moment planowania domowego budżetu. Świadczenie 500+ pomaga pokryć wydatki związane z nowym rokiem szkolnym.

Koszt wyprawki szkolnej zależy od liczby dzieci, które się uczą*. W ubiegłym roku szkolnym zaczynał się od 626 złotych przy jednym dziecku. Rodziny z dwojgiem uczących się dzieci musiały przeznaczyć na wyprawkę szkolną ok. 1023 złotych. W przypadku rodzin z trojgiem lub czworgiem dzieci w wieku szkolnym wyprawka pochłonęła 2365 złotych. Średnio rodzice wydali w ubiegłym roku szkolnym na wyprawkę 903 zł.

Koszty związane z wysłaniem dzieci do szkół to dla rodzin spory wydatek. Nic więc dziwnego, że część rodzin przeznaczy na ten cel wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500+”.

Świadczenie w największym stopniu pokryje wydatki na wyprawkę szkolną w rodzinach, które pobierają 500+ na dwoje dzieci. W tym przypadku otrzymane wsparcie może pokryć aż 97,8% potrzebnej kwoty.
W rodzinach z jednym dzieckiem świadczenie wychowawcze wystarczy na 79,9% kosztów wyprawki. Te rodziny, które otrzymują 500+ na troje dzieci, dzięki świadczeniu sfinansują 63,4% wydatków związanych z wyprawką szkolną.
500+ jest też sporym wsparciem dla rodzin pobierających to świadczenie na czworo dzieci. W tym przypadku środki z programu „Rodzina 500 plus” pozwolą na pokrycie 84,6% kosztów wyprawki szkolnej.

* Komunikat z badań nr 157/2016: Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2016/2017

 

 

kontakt1.jpg
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa
e-mail: info@mrpips.gov.pl

 

 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO